...İBRADI ULU ÖNDER'İ ANDI...

...İBRADI ULU ÖNDER'İ ANDI...

...İBRADI ULU ÖNDER'İ ANDI...

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 76. yılında İbradı'da düzenlenen törenle anıldı. Sabah saatlerinde İbradı ilçe meydanındaki Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile devam etti. Saat dokuzu beş geçe tüm yurtta olduğu gibi İbradı'da hayat durdu. Törene İbradı Kaymakamı Zerrin Çay Beşikçi, İbradı Jandarma Komutanı Kıdemli Başçavuş Bekir Aslan, İbradı Belediye Başkanı Av Serkan Küçükkuru, İlçe Emniyet Amiri Muaz Fatih Çam ile kamu kurum , kuruluş temsilcilerinin yanısıra çok sayıda vatandaş ve öğrenciler katıldı. İlçe meydanındaki çelenk töreninin ardından İbradı Avni Erdoğan Anaokulu Konferans Salonunda da Ulu Önder çeşitli etkinliklerle anıldı. 

Ulu Önder Atatürk’ün ölümünün 76. yılı dolayısıyla bir konuşma yapan İbradı Belediye Başkanı Av. Serkan Küçükkuru Ulu Önderi sevgi, saygı ve bağlılık duyguları içinde andıklarını vurgulayarak ‘Yüce Atatürk’ün kalbimizdeki ve aklımızdaki yeri her geçen yıl büyüyerek daha da yücelmektedir.. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün izinde ülkemizi çağdaş, aydınlık, laik bir geleceğe taşımak için çalışıyoruz . Atatürk’ün açtığı yolda ilerleyen neferleriz’ dedi.

Necla-Yaşar Duru Ç.P.L. ve Nefise Yılmaz İpek İlköğretim Okulu öğrencilerinin düzenlediği etkinliklerde öğrenciler Atatürk'le ilgili şiirler okudu. Atatürkle ilgili hazırlanan slayt gösterisi izleyicilere sunuldu. Ulu Önderin sevdiği şarkıları da seslendiren öğrenciler ayrıca Ata'ya yazdıkları mektupları da okudular. Törende ayrıca öğrenciler tarafından saz eşliğinde '10 Kasım Orotoryosu' seslendirildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX