İBRADILILAR İSTANBULDA BULUŞUYOR…

İBRADILILAR İSTANBULDA BULUŞUYOR…

İBRADILILAR İSTANBULDA BULUŞUYOR…

İbradı Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen 'İbradı Gecesi' bu yıl da 24 Ocak Cumartesi günü İstanbul'da gerçekleştirilecek.
Bahçelievler Pramit Restaurant'ta yapılacak etkinliğe çok sayıda İbradılı'nın katılması bekleniyor. İbradı Belediye Başkanı Av. Serkan Küçükkuru’nun da hazır bulunacağı gecede İbradı'nın tarihi ve kültürel dokusunu anlatan bir de slayt gösterimi yapılacak.
Organizasyonla ilgili bir açıklama yaparak emeği geçen herkese teşekkür eden İbradı Belediye Başkanı Av. Serkan Küçükkuru bu tür aktivitelerin hemşehrilerin arasındaki birlik ve beraberlik duygularını geliştirdiğine dikkat çekerek gerek belediyemizin düzenlediği etkinlik ve festivallerle gerekse sivil toplum örgütlerimizin aktiviteleri ile hemşehrilerimiz yılda bir kaç kez de olsa bir araya gelerek özlem gideriyor.Bu tür etkinlikler insanlarımız arasındaki bağların güçlenmesi iletişimlerinin artması açısından da çok önemli' dedi.
İstanbul İbradı Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Şükrü Ülker ise, geleneksel 'İbradı Gecesi' sayesinde hemşerileriyle bir araya gelerek hasret giderdiklerini belirterek, "Bu gece sayesinde aramızdaki bağlar daha da kuvvetleniyor. Gecede biraraya gelen İbradılılar yöresel ezgilerimiz eşliğinde eğlenerek stres atıyor" dedi. 
Yöresel sanatçı Sami Demircioğlu'nun İbradı türkülerini seslendireceği gecede, sanatçıya ekibinin yanısıra kardeşi Saim Demircioğlu da def ve darbukayla eşlik edecek. Gecede İbradı Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği Gençlik Kolları tarafından hazırlanan halk oyunları gösterisi yapılacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX