İbradı'da Kış Hazırlıkları Başladı

İbradı'da Kış Hazırlıkları Başladı

İbradı'da Kış Hazırlıkları Başladı

Antalya’nın İbradı İlçesi'nde kışın yaşanabilecek olumsuzluklara karşı belediye ekipleri çalışma başlatıldı. İbradı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından kış öncesi çalışmalara hız verildi.

Kışın yaşanabilecek su taşkınlarına sebebiyet vermemek ve vatandaşın mağdur olmaması için çalışan ekipler yol kenarlarına betondan su arkları yapıyor. İlçe merkezinden geçen dere yatağının bakım ve temizliğinin de yapıldığı çalışmalarda drenaj kanalları ile mazgalların da temizliği yapılıyor.

Yence mevkiinde yapılan yol kenarı su arkı çalışmalarını inceleyen İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru, ilçenin dağlık yapısı nedeniyle yükseklere yağan yağmurun bir anda ilçe merkezinde toplandığına dikkati çekti.

Başkan Küçükkuru, "Olası bir afetin yaşanmaması için gereken önlemleri alıyoruz. Yağmur suyunu daha çabuk tahliye edebilmek için yol kenarlarına betondan su arkları yaparak hem yağmur suyunun hızlı tahliye edilmesini sağlıyoruz hem de mevcut asfaltın yıpranmasını engelliyoruz.

Ekiplerimiz yağmur suyu tahliye hatları, mazgallar ve drenaj kanallarının temizliğini de yapıyor. İlçe merkezinde bulunan dere yatağının da temizliğinin yapıldığı çalışmalarımızda hasar görmüş dere istinat duvarlarını da onarıyoruz" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX