İbradı gazilerini unutmadı…

Tüm yurtta olduğu gibi İbradı’da da Gaziler Haftası Çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlandı.

İbradı gazilerini unutmadı…

Ormana Active tesislerinde Gaziler Onuruna verilen bir sabah kahvaltısı ile başlayan program ilçe merkezinde yapılan törenle devam etti. İbradı Kaymakamı Zerrin Çay Beşikçi, İbradı Belediye Başkanı Av. Serkan Küçükkuru, İlçe Jandarma Komutan Vekili Kıd Bçvş. Veli Dipli, İlçe Emniyet Amiri Fatih Çam ile kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinin yanısıra çok sayıda vatandaş ve Gazilerimizin katıldığı törende Şehitlerimiz anısına bir dakikalık saygı duruşunun ardından istiklal marşı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların  yapıldığı törende ayrıca bir gazimiz Kıbrıs Savaşı sırasında yazdığı bir şiiri okudu.

İbradı Kaymakamı Zerrin Çay Beşikçi Gaziler Günü nedeni ile yaptığı açıklamada milli varlığımızda gazilerimin önemine değinerek ‘Bu gün şanlı bayrağımız ülkemizin her yerinde gururla  dalgalanıyorsa Türk milleti birlik ve beraberlik içinde huzurla yaşıyorsa bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz’ dedi.

İbradı Belediye Başkanı Av Serkan Küçükkuru ise Gazilerimizin şanlı tarihimizin ebedi kahramanları olduğunu vurgulayarak ‘ Gazilerimiz ve şehitlerimiz Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleridir’.dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX